Народжена учора \ Born Yesterday (1950, реж. Джордж Кюкор)
Режисер: Джордж Кюкор
Актори: Broderick Crawford, Judy Holliday, William Holden
Студія: Columbia Pictures
Прем'єра: 25.12.1950
Металобрухтовий магнат (грає Broderick Crawford) приїздить зі своєю гарненькою, але не дуж розумною коханкою (Judy Holliday, за роль отримала Оскар) у Вашингтон, де підкупом конгресмена, намагаються розширити сферу своїх діянь і заробити ще більше грошей.
Журналіст (William Holden) приходить до нього брати інтерв’ю: «Під яким кутом вестиметься розмова?» – «Ніякого кута, лише факти» – «Значить критика, да?». Без особливої приємності зробивши свою справу, репортер йде від хамовитого бізнесмена, але неабияк зацікавлюється його супутницею.
Бізнесмен, тим часом, вирішує підняти інтелектуальний рівень коханки, аби вона у вишуканих товариствах не поводилась як дівчина-з-кабаре. Місію цю поручають, звісно, журналістові: «Ви що, хтось типу жигало?» – «Не зовсім». І увесь наступний фільм він дає їй різні книжки, водить на екскурсії, пояснює значення написаного в Конституції і таке інше.
Звісно, спочатку думається, що він надіється випитати в дурненької всі таємниці її чоловіка-багатія. Але, як виявляється пізніше, журналіст, хоч і не дуже обґрунтовано, але просто закохується у свою підопічну.
В будь-якому випадку, свою освітянську роботу він виконує досконало. Героїня не лише починає розуміти незаконність махінацій учасницею яких стала, а й вирішує видати журналістові секретні документи, що їх публікація ускладнить життя і наживання бізнесменів.
Насамкінець журналіст викрадає документи, відмовляється від грошей, забирає з собою новоспечену кохану і одружується з нею. А від адвоката багатія звучить тост: «За усіх кретинів та ідіотів, у минулому, теперішньому та майбутньому. За всіх, хто прагне знань і шукає правду! Хто бореться за справедливість і рівність. За всіх, хто ускладнює життя таким покидькам як ти і я».
Написано спеціально для "Журналістики в кіно"